Przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Wczorajsza praca Agnieszki - przedłużanie włosów metodą kanapkową.

  Dziwna nazwa prawda, ale właśnie tę metodę najlepiej porównać do kanapki. Do swoich włosów za pomocą taśmy doczepiane są włosy naturalne bądź syntetyczne wszystko zależy od klienta na jakie się zdecyduje. My odradzamy włosy syntetyczne, gdyż już po pierwszym myciu włosy mogą się splątać. Włosy doczepiane są na taśmę o szerokości około 3 centymetrów. Ta metoda jest najmniej uciążliwa, gdyż taśma w ogóle nie jest wyczuwalna. W przypadku doczepiania włosów na micro lingi widać i czuć łączenia włosów, dlatego staramy się nie stosować tej metody. Taśma, którą używamy jest bezbarwna i elastyczna a pasma włosów przyklejone są przy samej skórze głowy co pozwala na stworzenie każdej fryzury.

     Taśma, na której pracujemy jest bardzo mocna, niemożliwe jest wręcz, aby włosy odkleiły się od niej. Aby zdjąć włosy należy użyć specjalnego produktu. Należy pamiętać, aby przynajmniej raz na dwa, trzy miesiące podciągnąć taśmy, aby znajdowały się jak najbliżej skóry głowy. Jest to spowodowane tym, że włosy rosną a wraz z wzrostem taśmy się obniżają. Niestety doczepiane włosy wymagają pielęgnacji i kontroli. Zbyt duży odrost może spowodować, że taśma stanie się widoczna oraz włosy mogą się plątać.

     Aby wykonać taką usługę klientka powinna mieć włosy na tyle długie, aby przykryć 0,3 centymetrową taśmę, jednakże, żeby fryzura wyglądała naturalnie włosy powinny mieć minimum 15 cm. Wracając do wyboru włosów to tak jak wcześniej pisaliśmy odradzamy włosy syntetyczne. Bardzo dobrze sprawdzają się włosy naturalne słowiańskie. Zakładając ten rodzaj włosów mamy pewność, że łuski włosa będą układać się w tym samym kierunku a koloryzacja nie zniszczy ich.

     Przedłużanie włosów jest pracochłonne i niestety jest to dość droga usługa.