Duo Color

Kolor włosów jest głównym wyznacznikiem nastroju i samopoczucia kobiety. Dzięki zadbanym włosom wszystko idzie gładko. Świeżość koloru włosów jest równie ważna jak zdrowie włosów. Aby zachować atrakcyjność i kobiecość, musisz regularnie dbać o ich kondycję oraz wygląd. 

Chęć zmiany koloru naszych włosów nie jest niczym nowym. Kobiety farbują włosy od zarania dziejów. Starożytni Egipcjanie farbowali włosy po zgoleniu ich z głowy i przekształceniu w wyszukane kręcone i plecione peruki. Starożytni ludzie używali szafranu, indygo, lucerny i henny jako tymczasowych roztworów barwiących, ale istnieją dowody na to, że Greczynki i Rzymianki używały trwałej farby do włosów.

Po tysiącach lat poszukiwań idealnego koloru włosów i często uciekania się do niebezpiecznych chemikaliów, współczesne kobiety mogą podziękować za natknięcie się na formułę dzisiejszych kreacji do koloryzacji włosów.

Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić swój wygląd, poeksperymentować z modnymi kolorami, pokryć szarości lub rozjaśnić swoje naturalne loki, nowoczesny kolor włosów zapewni Ci wszechstronność i wygodę, aby osiągnąć swój cel. Mając tęczę kolorów włosów na wyciągnięcie ręki, jedynym ograniczeniem Twojego wyglądu jest Twoja wyobraźnia.

Co roku (a nawet sezon) najlepsi fryzjerzy aktualizują trendy: pojawiają się nowe techniki koloryzacji, niektóre wręcz przeciwnie, stają się przestarzałe. Istnieją jednak pewne opcje. 

Są to wszystkie techniki koloryzacji włosów, które zawierają tylko 2 odcienie – podstawowy odcień włosów i jeszcze jeden do rozjaśniania pasm, przyciemniania lub wzbogacania kolorem. W erze balejaże trudno znaleźć prace związane z farbowaniem w dwóch odcieniach. Większość stylistów lubi używać 3 i więcej odcieni, aby bezproblemowo wtapiać pasemka we włosy. Jednak niektóre z nich są nadal obecne w dzisiejszym życiu.

Dwukolorowe (duo color) kolorystyki powstają nie tylko w pastelowych lub jasnych kolorach. Może to być również klasyczny ombre lub balayage. 

Zobacz nasze prace